imieniny:

Wtorek 11 lutego 2020

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nurze

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nurze

ul. Łomżyńska 14, 07-322 Nur

(086) 2 774 106
Ciekawalekcjaprzyrodyprzedszkołą
data dodania: 09.11.2016

      W otoczeniu naszej szkoły powstała niedawno piękna Edukacyjna Ścieżka Przyrodnicza. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy dnia, w którym zostanie oddana do użytku. Nic więc dziwnego, że byliśmy pierwszymi jej odbiorcami. Na początku biegaliśmy od jednej tablicy do drugiej, głośno  przekrzykując się czytanymi nazwami z poszczególnych tablic. Ta sytuacja trwała dłuższą chwilę, gdyż chcieliśmy od razu  wszystko zobaczyć.  Nasza pani zadecydowała, że wspólnie obejrzymy wszystkie tablice, a dłużej zatrzymamy się tylko przy niektórych. Oczywiście obiecała nam, że będziemy tu stałymi  bywalcami.

 Tablica „Znajdź moją mamę” wymagała od nas nie tylko wiedzy przyrodniczej, ale też spostrzegawczości i szybkości. Naszą uwagę przyciągnęła tablica „Ptaki śpiewające”. Dowiedzieliśmy się, które nasze polskie ptaki są świetnymi śpiewakami. Przy kolejnej tablicy poznaliśmy nazwy ptaków szponiastych. Zaciekawiła nas tablica z galerią  budek lęgowych. Próbowaliśmy odgadnąć nazwy ptaków i przyporządkować ich do konkretnej budki. Okazało się, że to trudne zadanie. Dobrze dopasowaliśmy tylko  szpaka.  Następne tablice:   „ Zegar ptasiego śpiewu” i „Największe i najmniejsze zwierzęta”  również nas zainteresowały. Najbardziej podobała się nam jednak skocznia do  wykonywania skoków, które można porównać ze skalą skoków leśnych zwierząt. Każdy z nas chciał się od razu  zmierzyć z popularnymi zwierzętami.

Jedni skakali jak konik polny czy  żaba, inni jak wydra / 1,5 m/ . Byli też tacy, co skoczyli na taką odległość jak lis / 2m/. Niektórzy chcieli pobić rekord wiewiórki, lecz się to im nie udało.

Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, a przede wszystkim bogatsi w wiedzę przyrodniczo-ekologiczną wróciliśmy do klasy. Z niecierpliwością czekamy już na następną taką lekcję.

 

            Dziękujemy bardzo tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu.  Niewątpliwie wpłynie on na podniesienie świadomości ekologiczno-przyrodniczych wśród uczniów oraz przyczyni się do budowania odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

                                                                                               Uczniowie klasy drugiej

                                                                                               z wychowawcą A. Truszkowską

zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.